Rozë

Modelja e Playboyt pozon nudo në malin e shenjtë, nxit reagimin e banorëve (Foto, +16)

Autori: Gazeta inFokus 23:57 | 12 May 2017

Modelja e Playboyt, Jaylene Cook, i ka shqetësuar banorët lokalë duke publikuar një fotografi nudo nga mali i shenjtë Taranaki në Zelandën e Re.

25-vjeçarja vendosi që të zhvishej e tëra për ta ndier “lirinë dhe fuqinë”, pas ngjitjes 12 orëshe në majën e këtij mali, ditën e mërkurë.

Fotografi dhe i dashuri i saj, Josh Shaw, e bëri fotografinë, në të cilën bukuroshja kishte vetëm atlete, dorëza dhe kapelë.

Jaylene u zhvesh e tëra në maje të malit (Josh Shaw/Instagram)

“Kjo ngjitje më ka ndryshuar përgjithmonë. Kam dëshmuar se sa larg mund ta çoj veten dhe jam shumë krenare me arritjen time”.

“Ky mal ishte i pjerrët, maja-maja, i ndryshueshëm dhe shumë brutal! E them me bindje: ‘Nuk do ta bëj më kurrë’”, ka thënë Jaylene.

Bukuroshja fotografinë e ka publikuar në Instagram, ku numëron rreth 365 mijë ndjekës.

Jaylene Cook duke u ngjitur në malin Taranaki në Zelandën e Re (Josh Shaw/Instagram)

Mirëpo, banorët lokalë e kanë konsideruar pozimin e saj si mungesë respekti dhe të papërshtatshëm, duke qenë se këtë mal, fisi atjeshëm Maori e konsideron si të shenjtë.

Nga ana tjetër, Jaylene ka thënë se nuk kishte menduar se fotografia do ta ofendonte dikë.

Më poshtë jua sjellim disa fotografi të Jaylene të publikuara në Instagram. /Telegrafi/

Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera