Auto&Tech

Modeli nga prodhuesi aspak i njohur, rivalizon veturat nga Ferrari dhe Mercedes (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 16:01 | 14 September 2017

Mercedes-AMG Project One dhe Ferrari Portofino, janë dy nga veturat e reja që po dominojnë në Frankfurt Motor Show.

Mirëpo, ato po përjetojnë një konkurrencë të pa pritshme nga prodhuesi gjerman Borgward, që lansoi modelin Isabella, transmeton Telegrafi.

Pos pamjes mbresëlënëse me linja dhe hapësirë të bollshme, ky model ka dyer që i hapen duke rrëshqitur anash dhe jo si të zakonshmet.

-Advertisement-

Kjo ka bërë që shumë të pranishëm të interesohen për të, megjithëse është prodhuar nga një kompani që nuk është aspak e popullarizuar.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Coffee Show B2B në Zagreb nga Devolli Corporation

Të tjera