Lajme

Mobilizohet Zenun Elezaj para zgjedhjeve lokale

Autori: L Abazi 23:16 | 22 June 2021

Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj ka publikuar disa pamje përreth lumit Klina, ku është rregulluar ndriçimi publik, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas Elezajt investimet në riparimin e rrjetit të ndriçimit publik janë bërë edhe më herët.

Banorët e Klinës për inFokus kanë thënë se kjo po bëhet vetëm pasi janë zgjedhjet lokale.

Sipas tyre ne këtë pjesë të lumit nuk ka pasur as drita dhe as karrige.

“Prej se e mbaj në mend nuk ka pas as drita, as karrige, bërllog në tona ont”, ka thënë një qytetare.

Kujtojmë se zgjedhjet lokale mbahen me 17 tetor të këtij viti.

Jo rrallë herë banorët janë ankuar për mosmirëmbajtjen e parkut, por kjo duket që vetëm tani po bënë përshtypje të parit të komunës.

Gazeta inFokus ju sjellë pamje se si dukej dikur përreth lumit Klina./Gazeta inFokus/

Të tjera