Lajme

Mobilizohet Lagjja Matiqan për t’i ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 19:27 | 27 November 2019

Lagjja Matiqan është mobilizuar për t’i dalë në ndihmë personave të prekur nga tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë, shkruan Gazeta inFokus

Iniciativa për t’i ndihmuar familjeve nga Shqipëria është realizuar përmes donacioneve të ndryshme në rroba, ushqime.

Një lexues i Gazetës inFokus ka dërguar video dhe fotografi nga lagjja Matiqan ku shihen qytetarë ti cilët kanë shprehur vullnetin që t’i dalin në ndihmë qytetarëve të Shqipërisë me gjësende ushqimore, rroba./GazetainFokus/

Të tjera