Lajme

Mirjeta Kalludra: PDK-AAK-NISMA, koalicion i mjerimit

Autori: Gazeta inFokus 13:30 | 17 May 2017

Deputetja në largim e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Mirjeta Kalludra ka komentuar zhvillimet e mbrëmshme pas arritjes së koalicionit PDK-AAK-NISMA.

Ajo sikur shumë bashkë partiak të tjerë i ka komentuar këto zhvillime të papritura duke thënë se: “Koalicioni i mbrëmshëm është bashkim i “vlerave” të njëjta që kanë PDK-AAK-NISMA, e si i tille ky koalicion mund të konsiderohet koalicion i mjerimit”, transmeton Infokusi.com

“Qytetarët e Kosovës e kanë rastin të dijnë të bëjnë dalllimin në mes të keqës që i kanoset vendit me koalicionin  AAK-NISMA-PDK dhe koalicionit të zhvillimit ekonomik e stabilitetit me LDK-AKR-ALTERNATIVA-LD”, ka shkruar Kalludra.

Më poshtë reagimi i plotë i Mirjeta Kalludrës:

Mendoni për të ardhmën e fëmijëve tuaj.

Të nderuar qytetar të Kosovës, koalicioni i mbrëmshëm është bashkim i “vlerave” të njëjta që kanë PDK-AAK-NISMA, e si i tille ky koalicion mund të konsiderohet koalicion i mjerimit. Qytetarët e Kosovës e kanë rastin të dijnë të bëjnë dalllimin në mes të keqës që i kanoset vendit me koalicionin  AAK-NISMA-PDK dhe koalicionit të zhvillimit ekonomik e stabilitetit me LDK-AKR-ALTERNATIVA-LD. Të gjithë bashkë në mbështetje të kryeministrit të ardhshëm prof. dr. Avdullah Hoti.

Qeverisje me duar të pastra.

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera