Lajme

Miratohet rezoluta kundër referendumit serb

Autori: Gazeta inFokus 16:08 | 15 January 2022

Kuvendi i Kosovës ka votuar rezolutën e propozuar sot për referendumin serb në Kosovë, shkruan Gazeta Infokus.

Të pranishëm në sallë ishin 77 deputetë.

76 vota ishin për, asnjë kundër dhe një abstenim.

Kjo rezolutë fillimisht kishte tetë pika, por me sugjerimin e Lidhjes Demokratike asaj iu shtua edhe një pikë.

Të gjitha grupet parlamentare e votuan këtë rezolutë, më përjashtim të Partisë Demokratike të Kosovës që e bojkotoi këtë seancë të jashtëzakonshme./Gazeta Infokus/

Të tjera