Lajme

Miratohet Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për administrimin e pasurisë së sekuestruar dhe të konfiskuar

Autori: Gazeta inFokus 15:53 | 19 November 2021

Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për administrimin e pasurisë së sekuestruar dhe të konfiskuar është miratuar me 69 vota.

Driton Selmanaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës tha se kjo parti mbështetë këtë projektligj.

Kurse Besnik Tahiri nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, deklaroi se do të mbështetin çfarëdo ligi që mendojnë dhe besojnë që e forcon Kosovën.

Edhe Erxhan Galushi, nga Grupi Multietnik, deklaroi se kjo pari e mbështetë projektligjin.

Të tjera