Lajme

Miratohet ekstradimi i Julian Assange në SHBA

Autori: Gazeta inFokus 12:36 | 17 June 2022

Shtetet e Bashkuara akuzojnë Assange me 18 akuza, duke përfshirë spiunimin dhe hakerimin e kompjuterëve shtetërorë, si dhe publikimin e qindra mijëra dokumenteve konfidenciale, të cilat, sipas tyre, rrezikuan jetë njerëzore.

Ministrja e Brendshme e Mbretërisë së Bashkuar, Priti Patel, miratoi ekstradimin e bashkëthemeluesit të WikiLeaks, Julian Assange në Shtetet e Bashkuara.

Etiketa:

Të tjera