Lajme

Miratohet buxheti i Prishtinës në vlerë mbi 105 milionë euro

Autori: Gazeta inFokus 11:26 | 21 September 2022

Kuvendi Komunal i Prishtinë e ka miratuar buxhetin e komunës që do ta ketë vlerën e mbi 105 milionë eurove.

26 asamblistë votuan pro, nuk pati asnjë abstenim dhe asnjë votë kundër.

Në seancë munguan asamblistët e Vetëvendosjes, AKR-së e tre të AAK-së, të cilët e kanë bojkotuar këtë pikē të rendit të ditës, me arsyetimin se ekzekutivi nuk e ka anuluar projektin “Zyra e Arkitektit” të kërkuar nga opozita.

Ndryshe, votimi i buxhetit shmang zgjedhjet për kuvend komunal.

Të tjera