Lajme

Miratohen projekligjet për Prokurorin e Shtetit e Prokurorinë Speciale, Kurti: Hap kyç për reformat në sistemin prokurorial

Autori: Gazeta inFokus 10:49 | 14 September 2022

Qeveria ka miratuar projektligjin për Prokurorin e Shtetit dhe projektligjin për Prokurorinë Speciale.

Projektligji për Prokurorin e Shtetit, kryeministri Albin Kurti tha se është “hap kyç në drejtim të përmbylljes së reformave në sistemin prokurorial”.

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Hazhiu, tregoi se ky projektligj përcakton kompetencat e kryeprokurorit si dhe të kryeprokurorëve të prokurorive.

Të tjera