Sport

Minuta e 30-të, ja çfarë po ndodhë në derbin ndërmjet Dritës dhe Gjilanit

Autori: Gazeta inFokus 14:00 | 18 October 2020

Drita dhe Gjilani po luajnë aktualisht në kuadër të javës së gjashtë në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin që po zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, ku kanë kaluar 30’ minuta lojë rezultati mbetet i barabartë 0-0.

Të dy skuadrat janë shumë të përqendruara në mbrojtje, andaj deri me tani nuk ka pasur raste të mira shënimi.

Të dy portierët pas gjysmë orë lojë kanë qenë krejtësisht të papunë.

Më shumë po zhvillohet lojë fizike e me ndërhyrje të ashpëra, sesa lojë me kombinime e aksione të mira./Gazeta inFokus/

Të tjera