Sport

Minuta e 20-të, ja çfarë po ndodhë në ndeshjen mes Suedisë dhe Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 18:20 | 09 October 2021

Suedia dhe Kosova po luajnë aktualisht në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Friends Arena’ në Stokholm, kur kanë kaluar 20-të minuta lojë rezultati mbetet ai i fillimit 0-0.

Kombëtarja e Suedisë ka iniciativën e lojës deri në këto momente, kurse Kosova në mundësinë e parë rrezikoi seriozisht në minutën e 17’, por goditja e Elbasan Rashanit shkoi fatkeqësisht pran portës./Gazeta inFokus/

Mund të jetë një imazh i 2 persona

Të tjera