Lajme

Ministrja Rizvanolli sot raporton para deputetëve në Komisionin Hetimor për energjinë

Autori: Gazeta inFokus 08:06 | 15 July 2022

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Republikës së Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e radhës.

Në rend dite është intervistimi i ministres së Ekonomisë së Republikës së Kosovës, Artane Rizvanolli dhe diskutimi dhe votimi eventual i emrave të ekspertëve.

Komisioni përbëhet nga Driton Selmanaj- kryesues, Ferat Shala- zv.kryesues, Abelard Tahiri, anëtar, Besian Mustafa-anëtar, Pal Lekaj- anëtar, Artan Abrashi- anëtar, Enver Haliti- anëtar,Jeta Stratovci- anëtare,Mimoza Kusari- Lila-anëtare, Adem Hoxha- anëtar dhe Fridon Lala- anëtar.

Mbledhja fillon në ora 10:00.

Të tjera