Lajme

Ministrja Haxhiu: Refuzimi për t’i shërbyer komuniteteve joshumicë është i papranushëm

Autori: Gazeta inFokus 22:02 | 21 November 2021

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas deklarimit të ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, i cili njoftoi se në disa lokale po refuzojnë t’u shërbejnë qytetarëve nga komunitetet.

Haxhiu deklaroi se refuzimi për t’i shërbyer komuniteteve joshumicë është i papranueshëm.

Ajo theksoi gjithashtu se kjo nuk duhet të ndodhë askund dhe asnjëherë.

“Barazi dhe jodiskriminim”, shtoi ministrja Haxhiu.

Kurse ministri Krasniqi pak më parë bëri thirrje për bojkotim të lokaleve që bëjnë ndasi të tilla.

Të tjera