Lajme

Ministrja Haxhiu drejtuar Abelard Tahirit: A mundesh me u qetsu të lutem?

Autori: Gazeta inFokus 11:26 | 28 April 2022

Ministrja Haxhiu drejtuar Abelard Tahirit: A mundesh me u qetsu të lutem?

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, gjatë fjalës së saj në kuvend është penguar nga deputetët e opozitës, shkruan Gazeta Infokus.

Ajo u ndërpre nga shefi i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri.

Kjo bëri që ministrja të kërkoj nga ai të qetësohej.

“Zoti Tahiri, a mundesh me u qetsu”, tha Haxhiu.

Kjo bëri që opozita të vazhdojë të bëj zhurmë edhe më shumë në mënyrë që t’i ndalohet fjala ministres Haxhiu.

Nën duartrokitjet e opozitës, ajo vazhdonte dhe duke u drejtuar atyre u tha “jeni të shqetësuar e kuptoj, po në këtë vend s’ka me u lon asgjë pa u zbardhë. Krejt krimet çka i keni bo kanë me u zbardhë”./Gazeta Infokus/

Të tjera