Lajme

Ministrja Gërvalla shpall non grata zyrtarin e UNMIK-ut

Autori: Gazeta inFokus 12:15 | 31 December 2021

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla ka shpallur persona non-grata një zyrtar rus të misionit të UNMIK-ut.

Këtë e ka bërë të ditur Ministria përmes një postimi në Twitter.

“Sot, Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla ka shpallur persona non-grata një zyrtar rus të UNMIK-ut me zyrë në Prishtinë. Kosova qëndron me aleatët e saj për të vepruar kundër veprimeve të dëmshme që rrezikojnë sigurinë kombëtare të Kosovës dhe rendin kushtetues”, thuhet në njoftimin e MPJD-së.

Të tjera