Lajme

Ministrja e Drejtësisë me akuza të rënda për opozitën: Uroj të mos reagojnë kështu në projektligjin për konfiskim të pasurisë

Autori: Gazeta inFokus 21:45 | 02 April 2021

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka hedhur akuza ndaj opozitës, pasi kjo e fundit e kundërshtoi propozimin për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme, kërkesë kjo e parashtruar nga kryeministri Albin Kurti.

Haxhiu, nëpërmjet ‘Facebook’-ut, ka thënë se nuk uron që të mos kenë reagime të ngjashme ndaj Ligjit për konfiskim të pasurisë së paluajtshme, shkruan Gazeta Express.

“Ju priftë e mbara”- Besnik Tahiri largohet i pakënaqur me Vetëvendosjen

 

“Uroj që për projektligjin e radhës për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshne të mos kemi reagime të tilla nga opozita”, ka shkruar ajo.

 

Valon Syla: Pse duhet të lejohen të votojnë ata pa shtetësi kur s’i lejon as Gjermania

Sidoqoftë, seanca për votimin e ndryshimit të Ligjit të Përgjithshëm është paralajmëruar nga ora 21:30 dhe pritet të fillojë nga momenti në moment. /

Të tjera