Lajme

Ministrja e Drejtësisë: Kur jep rezultatet vettingu

Autori: Gazeta inFokus 11:15 | 28 January 2018

Duke folur nga qyteti i Fierit, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u shpreh se rezultatet e para nga vettingu pritet të dalin në muajin shkurt.

Gjonaj theksoi se do të merren masa që të ngihen sa më shpejt institucionet e drejtësisë.

Ajo bëri të ditur se nuk do të lejohen shkelje në zyrat e ZRRP dhe ALUIZN-it. Gjithashtu ministrja e Drejtësisë kërkoi që lista për anëtarët e KLGJ dhe KLP të miratohet sa më shpejt të jetë e mundur.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Coffee Show B2B në Zagreb nga Devolli Corporation

Të tjera