Lajme

Ministri Murati thërret konferencë për medie, pritet të flasë për 100 eurot e sektorit privat

Autori: Gazeta inFokus 10:58 | 23 May 2022

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, do të mbajë konferencë për medie.

“Konferenca për Media do të mbahet sot, më 23 maj 2022, në ora 13:00, në Ndërtesën e  Qeverisë së Kosovës, P32 – salla e konferencave”, thuhet në komunikatën për media.

Ministri Murati pritet të flasë në lidhje me verifikimin e punonjësve të sektorit privat dhe ekzekutimin e pagesave prej 100 eurove për këta punëtorë.

 

Të tjera