Lajme

Ministri Lekaj pas rehabilitimit ia dorëzon lumin “Lepenc” ministrit Matoshi

Autori: Gazeta inFokus 18:47 | 15 May 2019

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të enjten do të dorëzojë lumin “Lepenc” tek ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, pas rehabilitimit të tij në kuadër të ndërtimit të autostradës “Arbën Xhaferi’.

Me këtë rast, lumi do të pasurohet me një sasi të peshqve të llojit troftë.

Vendtakimi për medie: Kyçja në Doganaj, Ferizaj

Ora: 10:00.

Të tjera