Lajme

Ministri Latifi viziton pacientët në SHSKUK, falënderon mjekët për punën

Autori: Gazeta inFokus 12:58 | 02 May 2022

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, i shoqëruar nga drejtori i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi vizitoi sot Spitalin Pediatrik-Kirurgjik, Klinikën e Kirurgjisë Torakale dhe Qendrën Emergjente në QKUK.

Siç njofton komunikata, ai falënderoi personelin shëndetësor dhe atë mbështetës për punën që po bëjnë dhe angazhimin e tyre për t’u ofruar qytetarëve shërbime shëndetësore në çdo kohë.

“Gjatë kësaj vizite, në diten e festës së Bajramit, Ministri ka bashkëbiseduar edhe me pacientë që po marrin shërbime në klinikat e QKUK-së dhe familjarët e tyre.
Ministri Latifi ka shprehur përkushtimin e tij për transformimin e sistemit shëndetësor, duke pasur prioritet kryesor pacientin dhe cilësinë e shërbimeve për ta dhe, gjithashtu, përmirësimin e kushteve të punës dhe ngritjen e mirëqenies për profesionistët shëndetësor”, thuhet në njoftim.

Të tjera

rel="nofollow"