Lajme

Ministri Latifi uron për punën e re të ngarkuarin me punë në Ambasadën e Japonisë në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 11:45 | 24 January 2022

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, sot ka njoftuar se ka pritur në takim të ngarkuarin e ri me punë pranë Ambasadës së Japonisë në Kosovë, Keisuke Yamanaka, shkruan Gazeta Infokus.

Përmes këtij njoftimi kanë bërë të ditur se ministri Latifi ka uruar të ngarkuarin Yamanaka për detyrën e re dhe e ka falënderuar për mbështetjen e vazhdueshme të Japonisë për sistemin shëndetësor e në veçanti për përkrahjen konkrete në përgjigjen kundër Covid-19.

“Japonia vazhdon të jetë një nga partnerët më të fuqishëm të Kosovës në shëndetësi dhe për këtë u jemi shumë mirënjohës, theksoi Ministri Latifi, duke shprehur njëherësh gatishmërinë për intensifikimin e bashkëpunimit bilateral në fusha me interes të përbashkët, si në atë të trajnimit postdiplomik për studentët e mjekët tanë të rinj, si në Kirurgji e në fushat tjera mjekësore”, thuhet në njoftimin e MSh.

Më poshtë gjeni njoftimin e plotë:/Gazeta Infokus/

Të tjera

rel="nofollow"