Lajme

Ministri i Shëndetësisë dhe Drejtori i SHSKUK-së vizituan Spitalin e Përgjithshëm Mitrovicë

Autori: Gazeta inFokus 19:03 | 13 January 2022

Sot, Ushrtuesja e detyrës së Drejtorit Ekzekutiv, Dr.Luljeta Zhubi, priti në takim Ministrin e Shëndetësisë Rifat Latifi, Drejtoin e SHSKUK-së Valbon Krasniqi.

Në vizitë me Latifin dhe Krasniqin kanë qenë Gjenerali i KFOR-it së bashku me batalionin mejksor të kampit Bonstill, përfaqësuesit e KFOR-it nga kampi Maxhunaj.

Qëllimi i vizitës ka qenë te shikohen kapacitet Spitalore,mënyra e punës, paisjet dhe aparaturat dhe funksionimi i sallave operative në repartin e Emergjencës, repartin e Kirurgjisë, repartin e Ortopedisë, dhe kardiologjisë.

Të tjera