Lajme

Ministri i Maltës reciton poezinë e Ali Podrimës: Unë biri yt Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 19:42 | 19 February 2021

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Maltës, Evarist Bartolo, ka uruar Kosvën me rastin e 13-vjetorit të Pavarësisë.

Me këtë rast, duke uruar kosovarët, Bartolo ka recituar edhe pozeinë e Ali Podrimës.

“Ministri i Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Maltës, Shkëlqesia e Tij, Evarist Bartolo, duke recituar vargjet e poetit tonë Ali Podrimja, ka treguar se i njeh mirë vuajtjet dhe dëshirat e shtetit të Kosovës. Faleminderit z.Bartolo! Faleminderit Malta”, thuhet në njoftimin Ministrisë së Jashtme.

Të tjera