Lajme

Ministrat e Kurtit shkuan me furgon në Elbasan

Autori: Gazeta inFokus 13:34 | 26 November 2021

Gazetari i “ABC” Juxhin Mustafaraj po ndjek nga afër mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, të Shqipërisë dhe Kosovës në Elbasan.

Tre janë marrëveshjet më të rëndësishme që janë firmosur mes palëve; lejet e qëndrimit që tashmë do të jenë 5 vjeçare duke hequr burokracitë, njohja e siguracioneve, por edhe abetarja e përbashkët mes dy vendeve duke filluar nga viti i ardhshëm që shënon 110 vjetorin e pavarësisë.

Gazetari Juxhin Mustafaraj u shpreh se ministrat e qeverisë së Kosovës erdhën në Elbasan mëngjesin e sotëm me një furgon

Të tjera