Sport

Milot Rashica zgjedh këtë numër interesant te Norwich City

Autori: Gazeta inFokus 17:43 | 15 July 2021

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, pasditen e së enjtes është prezantuar edhe zyrtarisht te skuadra e Norwich Cityt, shkruan Gazeta inFokus.

Rashica gjatë prezantimit ka zbuluar se do ta bartë numrin 17 në fanellë.

Numri i preferuar i futbollistit nga Vushtrria është 7, por meqenëse ai numër është i zënë ai ka zgjedhur numrin 17.

Milot Rashica tashmë ka filluar përgatitjet me klubin e ri dhe ai pritet të debutoj me 14 gusht në Premierligë ndaj Liverpoolit./Gazeta inFokus/

Të tjera