Sport

Milot Rashica shpërblehet pas paraqitjes fantastike ndaj Augsburgut (FOTO)

Autori: E.M 22:53 | 11 February 2019

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, ka dhënë një paraqitje fantastike të dielën përballë Augsburgut në Bundesligë, shkruan Gazeta inFokus.

Sulmuesi i Werder Bremenit arriti që të shënoj dy supergola ndajë Augzburgut, por në minutën e 36’ u deshtë ta lerë fushën e lojës për shkak të një lëndimit.

Bremeni e mposhti Augsburgun më rezultat 4-0, ndërsa fantazisti kosovar vetëm më 36 minuta të luajtur ka arritur të hyjë në formacionin më të mirë të javës në Bundesligë.

“Kicker” dhe “Transfermarket”, e kanë zgjedhur Rashicën në 11-shën më të mirë të javës në kampionatin gjerman./Gazeta inFokus/

Të tjera