Sport

Milot Rashica shënon golin e parë për Norwich Cityn

Autori: Gazeta inFokus 16:46 | 09 January 2022

Charltoni dhe Norwich City po luajnë momentalisht në kuadër të FA Cupës, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘The Valley’ në Londër, skuadra e Norwichit ka kaluar në avantazh në minutën e 80’.

Golin për mysafirët e ka realizuar sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica.

Sulmuesi nga Vushtrria u rikthye nga lëndimi për tu inkuadruar në lojë në pjesën e dytë  për të shënuar golin e parë me fanellën e Norwichit prej transferimit nga Werder Bremeni./Gazeta inFokus/

Të tjera