Sport

Milot Rashica nga janari me klub të ri

Autori: Gazeta inFokus 12:11 | 16 October 2020

Milot Rashica gjatë kësaj vere ishte shumë afër largimit nga Werder Bremeni, mirëpo gjithçka dështoj në fund, shkruan Gazeta inFokus.

Por, sipas raportimeve të mediave gjermane, Rashica do të largohet nga Werderi në afatin kalimtar të janarit për të kaluar në Bayer Leverkusen.

24 vjeçari ka kontratë me Werderin deri në vitin 2022, mirëpo sipas ‘SportsBlind’ ai do të përfundoj marrëveshjen klubin e tij të ri dhe nga janari do të transferohet.

Kujtojmë që Rashica ishte shumë afër kalimit tek Leverkusen gjatë verës mirëpo gjithçka dështoj në fund për shkak të vonimit të dokumentacionit./Gazeta inFokus/

Të tjera