Sport

Milano mposhtë bindshëm Spalin dhe kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë

Autori: Gazeta inFokus 19:54 | 15 January 2020

Milano ka fituar me lehtësi ndaj Spalit me rezultat 3-0 dhe ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Kupës se Italisë, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin e zhvilluar në ‘San Siro’ të besuarit e Stefano Piolit arritën të kryejnë detyrën.

Golat për ‘Rosonerët’ i shënuan Krzysztof Piatek, Samu Castillejo dhe Theo Hernandez.

Pas kësaj fitore Milano ka kaluar në çerekfinale të Kupës dhe do të takohet me Torinon./Gazeta inFokus/

Të tjera