Sport

Milani i jep ultimatum Donnarummas

Autori: Gazeta inFokus 16:07 | 25 April 2021

Sipas Tuttosport, Milani nuk do të rrisë ofertën e tyre të zgjatjes së kontratës për Gigio Donnarumman dhe pret një vendim deri më 23 maj.

Donnarummas i skadon kontrata në qershor dhe sipas disa raporteve, ai tashmë ka refuzuar dy oferta të zgjatjes së kontratës nga Rossonerët.

Milani nuk është i gatshëm të rrisë ofertën e tyre prej 8 milionë euro në vit, që është 2 milionë më e lartë se paga aktuale e Donnarummas.

Sipas Tuttosport, Milani ka informuar agjentin e lojtarit, Mino Raiola, ata presin një vendim përfundimtar deri në fund të sezonit.

Donnarumma do të luajë në Kampionatin Evropian me Italinë dhe Rossonerët janë të vetëdijshëm, ai nuk do të jetë i lirë të diskutojë një kontratë të re gjatë garës këtë verë.

Klubi dëshiron të planifikojë përpara dhe ka nevojë për një përgjigje përfundimtare nga portieri i tyre deri në fund të sezonit në Serie A më 23 maj.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Diavoli tashmë ka hyrë në bisedime me portierin e Lille, Mike Maignan.

Francezi është kandidati kryesor për të zëvendësuar Donnarumman, nëse ai nuk pranon të zgjasë qëndrimin e tij në San Siro.

Sipas Il Corriere dello Sport, Juventus është i interesuar të nënshkruajë Donnarumman si një lojtar i lirë dhe i ka ofruar 22-vjeçarit një kontratë prej 10 milionë euro në vit. /Gazeta Express/

 

Të tjera