Sport

Milan nuk ndahet nga Demiral

Autori: Gazeta inFokus 10:57 | 29 November 2019

Skuadra e Milanit ka nevojë për një qendërmbrojtës dhe Demiral është një nga të preferuarit e drejtuesve rosonerë.

Jo vetëm sulmin me Zlatan Ibrahimovic, Milan është duke punuar që të përforcojë edhe repartin e mbrojtjes në afatin kalimtar të janarit, transmeton KosovaPress.

Opisoni i parë për drejtuesit rosoner është akoma Merih Demira i Juventusit.

Siç raportojnë mediat italiane, Demiral shihet si mbrojtësi ideal për të luajtur me Andrea Romagnolin.

Bianconerët kërkuan 35 milionë euro gjatë verës dhe Milan nuk kishte mundësi për të paguar një shumë të tillë.

Të tjera