Lajme

Milaim Zeka, PDK-së: I keni hypë skijave

Autori: Gazeta inFokus 22:53 | 07 April 2021

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë për PDK-së se janë një parti që ‘i kanë hypë skijave”.

Këtë koment, Zeka e ka bërë në një komunikatë të publikuar nga vetë kjo parti ku thuhej se distancoheshin nga anëtari i Kryesisë së kësaj partie i cili po merrte pjesë në një emision në Televizionin ‘Dukagjini’.

PDK distancohet nga zyrtari i saj: E përfaqëson veten jo ne

“Valla jeni ba si Parti e Punes, po mire jeni, se ju keni hype skijave…!!!”, ka komentuar Zeka.

Në këtë komunikatë PDK-ja shkruan se “Partia Demokratike e Kosovës vazhdon të bojkotoj RTV Dukagjinin dhe të gjitha emisionet e tij. I ftuari i sotëm për të folur kinse në emër të PDK-së “për opozitën e ardhshme ”, Lirak Çelaj nuk është dërguar nga partia në emisionin Debat + dhe rrjedhimisht ai nuk përfaqëson qëndrimet zyrtare të partisë por vetëm mendimet e tij personale”./Gazeta inFokus/

Të tjera