Lajme

“Mezi po pres të vijë koronavirusi në Shqipëri”! Infektohet drejtoresha e shëndetit në Tiranë

Autori: Gazeta inFokus 19:20 | 26 October 2020

Areti Beruka, kryeinspektore për shëndetin në Tiranë është infektuar me koronavirus. Abcnews.al mëson ekskluzivisht lajmin se Beruka ka rezultuar pozitive nga tamponi që ka bërë duke u karantinuar në shtëpi.

Kryeinspektorja për shëndetin në Tiranë disa muaj më parë, në 26 shkurt, u lakua në media dhe rrjetet sociale pas deklaratës së saj se “Ndoshta me profesionin por edhe me karakterin.

Por ta them personale, jo profesionale mezi e pres rastin e parë në fakt, unë si mjek” tha ajo.

Të tjera