Lajme

Meta- Matoshit : Hajde vëlla në LDK

Autori: Gazeta inFokus 12:00 | 17 May 2017

Ish-deputeti i LDK-së, Bardhyl Meta, ia ka kërkuar ish analistit tashmë anëtarit të AAK-së, Halil Matoshit ti bashkohet LDK-së

Meta ka kërkuar nga Matoshi të largohet nga koalicioni i “Shtabit të Milionereve” siç e ka quajtur ai , transmeton infokusi.com

“Hajde vlla…” ka përfunduat Meta

Postimin e plotë të Bardhyl Metës mund ta gjeni më poshtë:

“Halil Matoshi, jam rrugës për n’Gjermani, kam kontrollin e pare post-operativ nga kanceri.

– Ti vëlla, dil qysh sot nga ai koalicion i “Shtabit të Milionereve” që se donë këtë vend më sinqertë – por ështe – anti kesaj, e anti asaj, anti-anti Europë e SHBA, kur s’Ju konvenon…!

– Hajde te vllau yt, e te vëllezërit e motrat tua në këtë ane – me Ne, me t’cilet të bashkon misioni e vizioni – e mos lejo të të keqperdorin në këtë moshë që ke!?

– Vendin ne Listen tone e ke – nese ka nevoje, ta leshoj vendin une…!

– se.keta te keqperdorin – sikur qe po keqperdorin e kanë keqpërdorë pas lufte:

Nderin, Besimin, Vendin e Kuvendin!

Hajde vlla…”/INFOKUSI

 

 

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera