Sport

Messi shet atletet për të ndihmuar spitalin në Barcelonë

Autori: Gazeta inFokus 16:08 | 30 April 2021

Ylli argjentinas, Lionel Messi, njihet edhe si person human i cili vazhdimisht ka dhuruar para për ndihmë, shkruan Gazeta inFokus.

Kësaj radhe 33 vjeçari ka vendosur të shesë atletët e tij dhe paratë t’i dhurojë në një spital në qytetin e Barcelonës.

Këpucët e gjashtë herë fituesit të Topit të Artë janë shitur me vlerë 173 mijë euro.

Vlenë të cekët që me këto atlete Messi ka shënuar golin e tij të 644-të në karrierë./Gazeta inFokus/

Të tjera