Sport

Messi merr super ofertë nga Paris Saint German

Autori: Gazeta inFokus 13:22 | 29 April 2021

Lionel Messi, vazhdon të jetë objektivi kryesor i Paris Saint German për sezonin e ardhshëm, shkruan Gazeta inFokus.

Argjentinasi ka kontratë me Barcelonën deri në muajin qershor dhe gjasat që të mos e vazhdojë me janë shumë të mëdha.

Sipas gazetarit brazilian, Marcelo Bechler, Messi ka pranuar një ofertë nga parisienët dhe nuk do ta refuzojë.

“PSG-ja i ka ofruar Messit një kontratë gjigante për dy sezone me mundësi vazhdimi për sezonin tjetër. I është ofruar një pagë astronomike”, ka shkruar gazetari sportiv i TNT.

Vlenë të cekët që për transferimin e Messit është interesuar shumë edhe skuadra e Manchester Cityt./Gazeta inFokus/

Të tjera