Sport

Messi me ‘hat-trick’ kundër Bolivisë thyen rekordin e Peles si golashënuesi më i mirë (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 10:26 | 10 September 2021

Pas skandalit që ndodhi në prag të fillimit të ndeshjes mes Brazilit dhe Argjentinës, ylli i Paris Saint-Germaint, Leo Messi, ka shkëlqyer përballë Bolivisë në ndeshjen e tetë në kuadër të kualifikimeve të Kupën e Botës “Katar 2022”.

Messi arriti që të shënojë ‘hat-trick’, duke e thyer kështu rekordin e Peles i cili ishte si golashënuesi më i mirë i çdo ekipi të Amerikës së Jugut.

Të tjera