Sport

Mësohet dita dhe ora se kur do të zhvillohet finalja e Superkupës së Spanjës ndërmjet Barcelonës dhe Bilbaos

Autori: Gazeta inFokus 23:44 | 14 January 2021

Athletico Bilbao e ka eliminuar Real Madridin nga Superkupa e Spanjës, pasi e ka mposhtur me rezultat 2-1, shkruan Gazeta inFokus.

Pas kësaj fitoreje Bilbao është kualifikuar në finale, ku do të takohet me Barcelonën që ka eliminuar Real Sociedadin.

Finalja e madhe ndërmjet Barcelonës dhe Athletico Bilbaos do të zhvillohet të dielën nga ora 21:00./Gazeta inFokus/

Të tjera