Sport

Mësohet data kur do të rikthehet në fushë Vedat Muriqi

Autori: Gazeta inFokus 18:54 | 28 November 2019

Sulmuesi kosovar Vedat Muriqi pas 3 javësh është rikthyer në stërvitje me Fenerbahçen.

Ai kishte lënduar nyjën e këmbës në ndeshjen kundër Kasimpashës dhe nuk arriti që të riaftësohej për duelin kundër Yeni Malatyaspor.

Mediumi ‘Indeksonline’ ka raportuar gjatë ditës se Muriqi do të udhëtojë bashkë me ekipin për ndeshjen e së shtunës ndaj Goztepes.

Megjithatë ai nuk pritet të startoj ndeshjen por do të jetë në bankë rezervë.

 

Të tjera