Sport

Mësohen kundërshtarët e Kosovës, për garat e “Play Station”

Autori: Gazeta inFokus 17:21 | 16 January 2020

Kosova për herë të parë do të marrë pjesë në kualifikimet e lojërave elektronike, UEFA Euro 2020.

“Dardanët” janë rreshtuar në grupin F kundër Irlandës së Veriut, Bjellorusisë, Gjeorgjisë, Lituanisë dhe Luksemburgut,

Në këtë kompeticion Kosova do të përfaqësohet nga Genc Shala dhe Lorik Berisha.

Të tjera