Lajme

Mësohen emrat e dy deputetëve shqiptarë që do të shpallen non grata nga SHBA

Autori: Gazeta inFokus 21:39 | 05 October 2021

Lefter Koka dhe Orlando Rakipi nuk do të kenë më mundësi të marrin vizë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas një vendimi që pritet të bëhet zyrtar nga Departamenti Amerikan i Shtetit së shpejti.

Këta janë emrat qe sapo ka shpallur Albanian Post e cila ka bërë me dije që një ditë më parë se dy deputetë të zgjedhur të Parlamentit të Shqipërisë nuk do të mund të shkojnë dot më drejt Amerikës dhe tashmë emrat po bëhen publikë.

Të tjera