Rozë

Mesazhi vetëdijësues i Morenes për festat e fundvitit

Autori: Gazeta inFokus 21:19 | 23 November 2021

Jemi në prag te festave të fundvitit dhe të gjithë kujdesen t’i befasojnë më të dashurit e tyre.

Lidhur me këtë, këngëtarja e modelja kosovare, Morena Taraku, ka publikuar një mesazh vetëdijësues për të gjithë fansat, shkruan Indeksonline.

“Para se të blini një grumbull gjërash shoqërisë dhe familjes ne sezonin e festave, pyetni ata se çfarë me të vërtet dëshirojnë. Ndoshta kanë nevojë për ndihmë për të paguar qiranë ose faturat .Ndoshta kanë nevojë për një ditë te lirë pa fëmijë dhe ju duhet një dado, ndoshta kanë nevojë për një gjellë shtëpie ose dikush qe do ti dëgjoj gjatë kohës sa pinë kafe, ndoshta se din çfarë donë dhe janë shumë te marrshëm për t’ua kërkuar atë që ndoshta ti mund te jesh ai /ajo për te dhënë atë që ata me te vërtet kanë nevojë ketë stinë ,ma shumë se sa disa gjëra qe ata kurrë nuk do ti përdorin”, shkroi këngëtarja.

Të tjera