Lajme

Mërgimtarit ia thyejnë xhamin e veturës, i vjedhin para, ari e rroba

Autori: Gazeta inFokus 09:29 | 15 July 2022

Një mërgimtari të mërkurën i kanë në fshatin Milloshevë i kanë thyer dritaren e veturës duke i vjedhur stolitë, paratë, rrobat e gjithçka çfarë kishte brenda.

Sipas policisë rasti ka ndodhur rreth orës 21:00 derisa tashmë janë nisur hetimet, shkruan Gazeta Infokus.
“Ankuesi mashkull  ka informuar se persona të panjohur i kanë thyer xhamin e veturës me targa të huaja dhe kanë vjedhur para  të gatshme, stoli ari  dhe rroba . Rasti është duke u hetuar nga njësitë relevante”, thuhet në raport./Gazeta Infokus/

Të tjera