Sport

Memphis Depay lojtari më i ri i Barcelonës

Autori: Gazeta inFokus 09:47 | 15 September 2020

Memphis Depay është blerja me e re e Barcelonës, shkruan Gazeta inFokus.

Pas ardhjes se trajnerit të ri ,Ronald Koeman, katalunasit kanë bërë disa ndryshime në klub pasi në gjë e tillë ka qenë mjaft e nevojshme, sidomos pas një sezoni jo shumë të suksesshem.

Memphis Depay është prurja më e re në Camp Nou. Barcelona dhe Lyon janë dakorduar për transferimin e holandezit.

26 vjeçari do të nënshkruaj me blaugranët kontratë katër vjeçare dhe sipas gazetarit Fabrizio Romano kjo blerje i ka kushtuar Barcelonës rreth 30 milion./Gazeta inFokus/

Të tjera