Lajme

Memorandum për diasporën, lehtësira në pika kufitare

Autori: Gazeta inFokus 09:27 | 03 November 2017

Ministria e Punëve të Brendshme, Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike dhe Byroja Kosovare të Sigurimeve, do të nënshkruajnë një memorandum mirëkuptimi, me të cilët pritet të ketë lehtësira në pika kufitare për bashkatdhetarët tonë në diasporë.

Memorandumin do ta nënshkruajnë ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ministri i Diasporës, Dardan Gashi dhe përfaqësuesit e Byrosë Kosovare të Sigurimeve.

Nënshkrimi do të bëhet sot në ora 11:00, në sallën P02, në objektin kryesor të MPB-së.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Po, Po 31 Vetura Dacia Logan shpërblim për konsumator nga ETC

Të tjera