Lajme

Memli Krasniqi: Copëtimi i MKRS-së me stil kasapi është prodhim i mendësisë shkatërruese

Autori: Gazeta inFokus 21:35 | 14 January 2020

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas publikimit të ofertës së LVV-së që i ka bërë LDK-së për koalicion qeverisës.

Në këtë ofertë përveç rritjes së numrit të ministrive, është paraparë edhe ndarja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Për këtë ka reaguar Krasniqi, i cili ka thënë se mendësia shkatërruese që i ka dalluar në opozitë për vite të tëra, duket se do të jetë mënyra e veprimit të tyre edhe në qeveri.

Në një postim në Facebook, deputeti i PDK-së, ka shkruar se zhbërja e MKRS-së jo vetëm që është e pamenduar mirë, por ka edhe qëllim të keq.

Ky është shkrimi i plotë i Memli Krasniqit:

Të tjera