Lajme

Mehaj: 30 vjet më parë, Jasharajt me zjarr i dëshmuan forcave kriminale serbe se ky vend ka Zot

Autori: Gazeta inFokus 15:54 | 30 December 2021

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka kujtuar 30 vjetorin nga sulmi i parë i forcave serbe kundër familjes Jashari në Prekaz.

Mehaj thotë se 30 vjet më parë familja Jashari i dëshmoi “forcave kriminale serbe se ky vend ka Zot”.

“Sot 30 vjet më parë, familja legjendare Jashari, i dëshmuan me zjarr forcave kriminale serbe se ky vend ka Zot.  Urime Dita e Veteranit të Luftës së UÇK-së! Sakrifica dhe lavdia juaj – shërbimi dhe detyra jonë”, ka shkruar Mehaj.

Të tjera