Lajme

Mediet serbe e komentojnë vendosja e flamurit shqiptar në komunën e Bujanocit

Autori: Gazeta inFokus 20:49 | 28 November 2019

Sot Shqipëria feston 28 nëntorin, festën e shpalljes së Pavarësisë.Si shkak i tërmetit që ka ndodhur, pas shumë dëmeve të shkaktuara dhe viktimave, Shqipëria nuk e feston këtë datë.

Edhe pse nuk po festohet, urimet për 107 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë nuk kanë munguar.

Komuna e Bujanocit, si shenjë respekti sot në orët e para të mengjesit ka vendosur flamurin kuq e zi në ndertesën e komunës për të shënuar këtë festë kombetare. Kjo gjë ka ngjallur reagime nga Serbia, portali Blic i ka kushtuar një artikull.

“Flamuri shqiptar në ndërtesën komunale në Bujanoc’’, mban titullin artikulli i shkruar nga portali serb.

Të tjera