Lajme

Mediat lokale në Veri: S’ka njerëz para objektit të Komunës në Zubin Potok

Autori: Gazeta inFokus 14:21 | 03 June 2023

Mediumi lokal që funksion në veri “Kontakt Plus Mitrovica” raporton se para ndërtesës së Komunës në Zubin Potok nuk ka serbë lokalë që po protestojnë.

Duke cituar burimet e tyre në terren, Kontakt Plus shkruan se rreth orës 11:00 është thënë se s’ka qytetarë serbë.

“Për momentin nuk ka informacione zyrtare nëse ka përfunduar protesta e qytetarëve në Zubin Potok”, shkruan “Kontakt Plus Mitrovica”.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik

Të tjera